niedziela, 4 czerwca 2017

Podsumowanie III edycji :)

To była 3 edycja ale pierwsza, nad którą pieczę przejęło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Na czele SnRGW stoi absolwent naszej szkoły - Wojciech Rochowiak. Dzięki dodatkowym środkom pozyskanym od Starostwa Wągrowieckiego możliwa była bogatsza oprawa przeglądu. Były plakaty, były banery, były nagrody w eliminacjach szkolnych. Nie zabrakło ciekawych nagród. Oprócz kryształowych motyli dla zwyciężczyń, niepowtarzalnych "Irenek" przygotowanych przez panią Anie Tomassi (dla wszystkich uczestników), było wiele innych dodatkowych nagród. Były dodatkowe nagrody od "Głosu Wągrowieckiego". Były specjalne bukiety od Kwiaciarni "Babie Lato". Przy otwarciu imprezy obecni byli: Pan Starosta - Tomasz Kranc, Wójt Gminy Wapno - Zbigniew Grabowski. W odróżnieniu od ubiegłych edycji konkurs odbywał się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wapnie. Równolegle do "Ireniady" odbywał się Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami. Przegląd rozpoczął się zgodnie z planem, punktualnie o 14-ej i przebiegał naprawdę bardzo sprawnie. Nie było absolutnie żadnego poślizgu. Istniała duża obawa co do wystąpienia zapowiadanych burz (i ewentualnych przerw w dopływie prądu) ale patronka imprezy załatwiła nam aż do końca imprezy bezdeszczową pogodę a chwilami spośród chmur wyglądało nawet słońce. Wielu obserwatorów zauważyło wzrost poziomu artystycznego wykonawców. Jury nie miało łatwego zadania i obradowało ponad pół godziny. 
Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Anita Brzezińska (SP Skoki)
II miejsce Eliza Wichłacz (SP Akademia Talentów Wągrowiec)
III miejsce Weronika Szpis (SP nr 2 Wągrowiec)
W kategorii gimnazjalnej zwyciężyła Aleksandra Kranc (G Damasławek)
II miejsce Dominika Woźniak (G Gołańcz)
III miejsce Zuzanna Nowicka (G Morakowo)
Wyróżnienie GW -Wiktoria Maroszek (G Wapno)
Nagrody wręczał Starosta Wągrowiecki - Tomasz Kranc.
Po wręczeniu nagród obie zwyciężczynie jeszcze raz zaprezentowały swoje wykonania.
Natomiast po tej części artystycznej nastąpiła jeszcze nadzwyczajna, nieprzewidywana wcześniej w scenariuszu uroczystość wręczenia Wójtowi Wapna - Zbigniewowi Grabowskiemu, Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego, której dokonał Starosta - Tomasz Kranc.
Prowadzeniem przeglądu zajmował się jak zwykle (piszący tę relację) Jacek Haja.

Multimedia już są. Poniżej jest zapis z kamery znajdującej się przed sceną.
-

Kamera automatycznie po 60 minutach podzieliła plik. Poniżej część druga.
-
Bardzo wiele zdjęć wykonał Pan Maciej Ryska (zdjęcia nie zostały specjalnie wyselekcjonowane i są wymieszane ze zdjęciami dotyczącymi festynu)
FOTO <<
-
Ciekawostka - zapowiadana pogoda miała być fatalna.
Natomiast w rzeczywistości nie padało a nawet chwilami świeciło Słońce. Deszcz zaczął padać, gdy impreza już się skończyła.
___
Strona STAROSTWA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz